Informo pri la vorto wisselen (nederlanda → esperanto: ŝanĝi)

Prononco/ˈʋɪsələ(n)/
Dividowis·se·len
Vortspecoverbo

Konjugacio

Indikativo
PrezencoPreterito
(ik) wissel(ik) wisselde
(jij) wisselt(jij) wisselde
(hij) wisselt(hij) wisselde
(wij) wisselen(wij) wisselden
(gij) wisselt(gij) wisseldet
(zij) wisselen(zij) wisselden
Subjunktivo
PrezencoPreterito
(dat ik) wissele(dat ik) wisselde
(dat jij) wissele(dat jij) wisselde
(dat hij) wissele(dat hij) wisselde
(dat wij) wisselen(dat wij) wisselden
(dat gij) wisselet(dat gij) wisseldet
(dat zij) wisselen(dat zij) wisselden
Imperativo
Singularo/PluraloPluralo
wisselwisselt
Participoj
Prezenca participoPreterita participo
wisselend, wisselende(hebben) gewisseld

Tradukoj

afrikansoverander; wissel; wysig
anglachange; shift
ĉeĥaměnit; proměnit; vyměnit; změnit; změnit se
danaforandre; ændre; veksle
esperantoŝanĝi
feroabroyta; skifta
finnamuuttaa
francachanger; convertir; transformer
germanaändern; tauschen; umtauschen; umwechseln; wechseln
hispanacambiar; mudar
hungaraváltozik
islandaumbreyta
italacambiare
katalunacanviar; transformar
latinomutare
luksemburgiaänneren; veränneren; wiesselen
malajaganti; mengubah
norvegaforandre; veksle
okcidenta frizonawikselje
papiamentokambia; troka
polazmieniać
portugalaalterar; converter; modificar; mudar
rumanaschimba
saterlanda frizonaannerje; tuuskje; umebuutje; uumannerje; uumetuuskje; uumewikselje; wikselje
surinamakenki
svedaförvandla; förväxla; förändra; växla
tajaเปลี่ยน
turkabaşkalaşmak