Informo pri la vorto gean (okcidenta frizona → esperanto: <futura helpverbo>)

Vortspecoverbo

Konjugacio

Indikativo
PrezencoPreterito
(ik) gean(ik) gong, gie, gyng
(do) giest(do) gongst, giest, gyngst
(hy) giet(hy) gong, gie, gyng
(wy) geane(wy) gongen, giene, gienen, gyngen, gyngen
(jimme) geane(jimme) gongen, giene, gienen, gyngen, gyngen
(sy) geane(sy) gongen, giene, gienen, gyngen, gyngen
Imperativo
gean
Participoj
Prezenca participoPreterita participo
geand, geande(wêse) gongen, gien
Infinitivo II
gean

Tradukoj

afrikansogaan; sal
anglabe going to; go; shall; will
esperanto<futura helpverbo>
germanawerden
nederlandagaan; zullen
surinamao; sa
tajaจะ