Informo pri la vorto allow (angla → esperanto: ebligi)

Vortspecoverbo
Prononco/əˈlaʊ/
Dividoal·low
Ŝava alfabeto𐑩𐑤𐑬

Konjugacio

Indikativo
PrezencoPreterito
(I) allow(I) allowed
(thou) allowest(thou) allowedst
(he) allows, alloweth(he) allowed
(we) allow(we) allowed
(you) allow(you) allowed
(they) allow(they) allowed
Subjunktivo
PrezencoPreterito
(I) allow (I) allowed
(thou) allow(thou) allowed
(he) allow(he) allowed
(we) allow(we) allowed
(you) allow(you) allowed
(they) allow(they) allowed
Imperativo
allow
Participoj
Prezenca participoPreterita participo
allowingallowed

Tradukoj

afrikansobemoontlik; moontlik maak
esperantoebligi
feroagera møguligan
germanaermöglichen; möglich machen
nederlandain staat stellen; mogelijk maken
portugalapossibilitar