Informo pri la vorto get (angla → esperanto: iĝi)

Vortspecoverbo
Prononco/ɡɛt/
Dividoget
Ŝava alfabeto𐑜𐑧𐑑

Konjugacio

Indikativo
PrezencoPreterito
(I) get(I) got
(thou) gettest(thou) gotst, gottest
(he) gets, getteth(he) got
(we) get(we) got
(you) get(you) got
(they) get(they) got
Subjunktivo
PrezencoPreterito
(I) get (I) got
(thou) get(thou) got
(he) get(he) got
(we) get(we) got
(you) get(you) got
(they) get(they) got
Imperativo
get
Participoj
Prezenca participoPreterita participo
gettinggot, gotten

Uzekzemploj

They just get worse.

Tradukoj

afrikansoword
ĉeĥastát se
danablive
esperantoiĝi
feroagerast; verða
finnatulla joksikin
francadevenir
germanawerden
hispanahacerse
hungaralesz
islandaverða
malajajadi
nederlandaraken; worden
norvegabli
okcidenta frizonawurde
papiamentobira
polastawać się; zostać
portugalaacontecer
rumanadeveni
saterlanda frizonaroakje; wäide
skota gaelafàs
surinamakon; tron
svedabli; bliva
turkaolmak